- Categories: Ландшафтний дизайн
Облаштування системи автоматичного поливу на ділянці
Чудовий краєвид на Вашій присадибній ділянці залежить від зусиль садівника чи Ваших по догляду. Ви ж доглядаєте за своїм тілом, обличчям, стрижете волося…. Ось і рослини, щоб бути красивими потребують уваги і насамперед гарного поливу.
Необхідність автоматичного поливу на ділянці
Під час обговорення розміщення системи автоматичного поливу на ділянці найчастіше доводиться чути фразу: «дорого, самі будемо поливати».
В результаті, через місяць або два – господар заклопотаний своїми справами перестає поливати ділянку, і вона перетворюється на вигорівший степ.
(Приклад наведений на зображенні. Територія велика , площі під газон теж, садівник з кожноденним відвідуванням не встигає рівномірно полити територію, через 3 роки маємо вигорівшу ділянку)
Давайте розберемося, чи так це дорого?
Правильно зібрана автоматична система пропрацює не менше двадцяти років, сучасні матеріали це дозволяють. Ділимо вартість на двадцять
Порахуйте вартість своєї праці виходячи з сьогоднішньої зарплати – по дві, а то і більше години на день, п’ять місяців на рік упродовж двадцяти років, саме цю суму ви заощадите
Їдучи влітку у відпустку, вам не потрібно просити сусідів або родичів, щоб вони поливали ваш газон
Газон при ручному поливі ніколи не досягне такої якості й однорідного зеленого кольору, як при автоматичному поливі
З чого розпочинаємо?
Обов’язково потрібен план саду, де потрібно позначити всі будови і ділянки (наприклад, під’їзд до будинку або майданчик для гриля).
Для більшої зручності план виконують в масштабі 1: 100 – в цьому випадку можна буде нанести радіуси дощовиків.
Також на плані необхідно відзначити місце водозабору. Якщо таких точок декілька, то живити систему від центрального джерела.
Якщо ділянка велика, то власнику варто задуматися про криницю в якості джерела води – це зробить дешевшим автоматичний полив.
Монтаж автоматичної системи поливу. Приблизний список робіт
Після установки всіх складових системи поливу необхідно відрегулювати дощовики.
Для цього один з встановлених автоматичних клапанів ставлять вручну на потрібний режим роботи і вмикають систему. Далі регулюють радіуси дощовиків та їх обсяг роботи. Так готують до роботи всі зрошувачі. До речі, крапельна система регулювання не вимагає. На завершальному етапі програмують контролер на час і черговість увімкнення тієї чи іншої лінії. Надалі система не вимагатиме втручання ззовні, але іноді потрібно перевірити правильність роботи дощовиків. Наприклад, навколо них може обмотатися скошена трава, і радіус їх роботи зменшиться. В цьому випадку дощовик необхідно прочистити і він знову буде працювати добре.