Контейнерне озеленення

Використання в озелененні рослин у контейнерах розширює та урізноманітнює поле творчої діяльності, адже дає змогу оздобити не лише Ваш присадибний простір, а й терасу, балкон, чи навіть підвіконня, якщо Ви мешкаєте у квартирі.

Контейнерне озеленення

У такий спосіб часто озеленюють зони відпочинку, вулиці, ресторани, крамниці, салони.

За допомогою рослин у горщиках можна надати будинку барвистого, життєрадісного вигляду, прикрасити дверні та віконні прорізи.

Покликання контейнерного озеленення

Здебільшого для цього обирають однолітники: петунії, пеларгонії, бегонії, колеуси, та інші. Тривалість їх вегетаційного періоду невелика, – до 6 місяців, та в літній період вони незамінні.

Таке рішення особливо доречне для ділянок невеликої площі або витягнутої форми. Коли місця мало, завдань багато, а ідей ще більше, вертикальні клумби і грядки допоможуть заощадити простір і втілити максимум із задуманого.

Контейнерні рослини на опорах та в горщиках – хороша альтернатива паркану, особливо там, де непередбачувана огорожа – це здебільшого котеджні забудови. Власники таунхаусів часто встановлюють контейнери в якості умовного паркану, щоб відгородитися від сусідів.

Різноманітні контейнери можуть прикрасити будь-яку непривабливу поверхню. Зробити це не складно, а часом, і не витратно. Найпростіший шлях – приробити до вертикальної поверхні надійні металеві кріплення і зафіксувати в них квіткові горщики або ящики.

Контейнери незамінні, якщо потрібно розмежувати і оформити різні зони в саду: майданчики відпочинку, патіо, під’їзну зону, а також альтанки на мощенні, веранди. Квіти в контейнерах, кашпо і вазонах можуть стати і природними ширмами (замість посадки живоплотів) і прикрасити, оживити вигляд майданчиків простонеба, додати у пейзаж яскравих акцентів.

Створити цікавий для дітей об’єкт природничих досліджень або вирощувати свіжі салати і пряну зелень біля літньої кухні. З контейнерів можна розбити цілий город.

Що важливо у виборі контейнерів?

  • Об’єм контейнера, співвідношення висоти і ширини
  • Форма і дизайн контейнера
  • Матеріал (міцність, довговічність, декоративність, повітропроникність, вологостійкість, теплопровідність)

 

Вибір величини контейнера залежить від об’єму кореневої системи рослини.

При виборі контейнера певної форми, дизайну, слід звернути увагу на стійкість та те, наскільки зручно буде доглядати рослину у цьому контейнері.

На вибір матеріалу впливає його доступність, технологічні можливості, а також довговічність.

Важливим фактором у виборі контейнера є клімат міста. На відміну від відкритого грунту, коренева система в контейнері обмежена в просторі. Також вона стає чутливою до впливів навколишнього середовища: вітру, вологості, сонячної радіації, температури. Субстрат в контейнері прогрівається і промерзає набагато швидше і сильніше, ніж у відкритому грунті, на це слід зважати!!!

Який контейнер обрати для садових потреб?

Контейнерне озеленення

Від габаритів контейнера безпосередньо залежить те, наскільки часто Вам потрібно буде доглядати за рослиною.

Рослинам у невеликих контейнерах потрібен щоденний догляд, регулярний полив, оскільки у малій кількості грунту міститься зовсім небагато води, а рослини швидко її вбирають, особливо, якщо вони стоять на сонячній стороні.

Контейнери для саду повинні бути відповідним чином утеплені, аби коренева система не промерзала взимку.

У професійному озелененні використовуються великі довговічні контейнери з бетону, в приватних садах – частіше вазони з кераміки, дерев’яні конструкції, склопластик, обов’язково з дренажем внизу. А ось металеві краще не використовувати, особливо на сонці, через ризик перегріву і пересушення грунту.

Загалом, матеріал, з якого виготовлений контейнер, повинен допомагати рослині пережити несприятливі для неї умови. А значить, насамперед має бути:

  • морозостійким (найкраще низькі температури витримує шамот високотемпературного випалу)
  • вологостійким (найпроблемніший в цьому плані матеріал – деревина. Якщо все ж бажаєте саме дерев’яний контейнер, обирайте дуб, горобину або модрину – найстійкіші до вологи породи)
  • термоізольованим (термоізоляція надзвичайно важлива для захисту коренів від перепадів температур всередині контейнера взимку)

 

Поради щодо вибору рослин для контейнерного озеленення:
Садіть рослини з компактною кореневою системою – щоб кожен сезон не довелося міняти горщик.
Обирайте невибагливі зимостійкі сорти – їх не потрібно буде прикопувати у відкритий грунт на зиму та витрачати багато часу на догляд.