Газон

Едем газон
Англійського садівника якось запитали в чому секрет його чудових газонів.
І він відповів – “Їх просто потрібно стригти та поливати!”
“А як довго?” – було друге питання.
“Років 200” – відповів садівник.

Доглянутий газон завжди викликає захват. Та не всі знають, що ця популярна частина ландшафту виконує цілий ряд практичних та оздоровчих функцій.

  • Газон покращує мікроклімат ділянки. Коротко підстрижена зелень сприяє інтенсивному випаровуванню вологи з ґрунту, в результаті підвищується вологість приземного шару і температура падає : в жаркий час на 5-8° С (а на висоті 1,5-2 м –
    на 2-3°С) нижче в порівнянні з мощеним покриттям.
  • В дерновому шарі відбувається швидка мінералізація органічних речовин і ґрунт очищується від шкідливих мікроорганізмів. Крім того, газон успішно бореться з рядом бактерій, що існують в повітрі.
  • “Зелений килим” гасить вібрації і шуми, вироблені транспортом.
  • Сприяє поглинанню пилу, принесеного з боку проїжджої частини.
  • Створити та доглядати газон простіше, ніж вести боротьбу з бур’янами.
  • Газон – це ідеальний майданчик для дитячих ігор. На ньому дітки ніколи не розіб’ють собі колінка та лікті.
  • Газон розширює зоровий простір ділянки, наповнюючи його світлом, даючи перспективу.

Газони бувають різні – як за призначенням, так і за експлуатаційними характеристиками

Перш ніж приступати до створення газону, важливо обрати, що саме Вам необхідно:

Газони за призначенням

По ньому не ходять – ним тільки милуються. Це, як правило, ідеально підстрижений і вирівняний оксамитовий газон-килим перед фасадом головного об’єкту : палацу, особняка, котеджу. Засіяний він виключно злаковими рослинами.

Цей газон не такий “парадний”, як партерний, але не є таким простим, як луговий. Завдяки спеціальним травосумішам і попередньо підготовленому під них ґрунту, він здатен витримати достатньо серйозні навантаження: ігри, свята на галявині тощо.

призначений для облаштування спортивних майданчиків та зон відпочинку. Його перевага – висока стійкість до витоптування і ретельний дренаж, що виключає появу калюж і бруду на території майданчика.

Ґрунт під нього не потребує особливої підготовки. А зелений покрив складають різноманітні дикі трави, що цвітуть, змінюючи одина одну.

Це аналог лугового газону. Косити його потрібно один раз в середині літа, після того, як відцвітуть і дадуть насіння всі квіти та дикорослі рослини, з яких і складається мавританський газон. Він дуже гарний навесні та на початку літа, завдяки розмаїттю трав і квітів, але милуватися ним можна тільки з боку – ходити ним не можна, так як трави не відновлюються. До середини літа, як раз перед скошуванням, трави лягають.

Такі газони облаштовують для укріплення схилів, автошляхів і берегів водойм.

Газони за способом облаштування

Дизайн-центр «ЕДЕМ» газон посівнийНайбільш поширений та доступний спосіб, коли насіння трави висівають в підготовлений ґрунт.

Едем газонЦьому методу останнім часом приділяють все більше уваги. Спочатку такий газон вирощують на спеціальних полях, потім з нього вирізають прямокутні шматки дернини товщиною від 2 до 5 см і площею не більше 1 метра квадратного, скручують у рулони і перевозять до місця укладання, де стелять на спеціально підготовлений ґрунт.

Дизайн-центр «ЕДЕМ» газон
Дизайн-центр «ЕДЕМ» газон

Важливо знати!

Кліматичні умови України сприятливі до закладання газонів від ранньої весни та упродовж всього вегетаційного періоду, аж до зими.

До початку зими газон має укорінитися та його кілька разів можна скосити.

Площу під газон необхідно ретельно спланувати. Він повинен сягати максимально можливих для конкретної ділянки розмірів та вкривати її суцільним шаром. Простір газону не варто засаджувати поодинокими деревами та квітниками, аби не порушити його цілісного й самодостатнього вигляду, не перетворити розкішну зелену галявину на окремі клаптики трави поміж різних насаджень.

Бажано, щоб ділянка мала невеликий ухил для стоку талої і дощової води – це, як правило, від будинку до периферії ділянки.

Газон добре росте на глинистих ґрунтах: вони утримують вологу, в них багато поживних речовин. Але навантаження такий газон витримує погано, на відміну від того, що росте на менш поживних піщаних ґрунтах.

Якщо земля на Вашій ділянці не придатна до закладання газону (багато залишків будівельного сміття), певний її шар треба зняти (приблизно 15 – 20 см) та замінити родючим ґрунтом. У таких випадках спеціально привозять необхідну кількість потрібного ґрунту.

Ваш газон потребує спеціаліста?

Телефонуйте сьогодні: (+380) 67 93 36 203

Contact Us