Україна, м. Львів, вул. Водогінна 2, кабінет 218

 +38 067 769 78 70 | +380 67 933 62 03

Зворотній дзвінок ЗАЛИШТЕ СВІЙ НОМЕР І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Дякуємо. Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами як можна швидше.

ГАЗОН

 

Англійського садівника якось запитали в чому секрет його чудових газонів. І він відповів: ˝Їх просто потрібно стригти та поливати !˝ ˝А як довго?˝ - було друге питання. ´Років 200˝ - відповів садівник.

Доглянутий газон завжди викликає захоплення. Та не всі знають ,що ця популярна частина ландшафту виконує цілий ряд практичних та оздоровчих функцій.

Газон покращує мікроклімат ділянки. Коротко підстрижена зелень сприяє інтенсивному випаровуванню вологи з ґрунту , в результаті створюється підвищена вологість приземного шару і температура падає : в жаркий час на 5-8 С ( а на висоті 1,5- 2 м на 2-3 С) нижче в порівнянні з мощеним покриттям.

В дерновому шарі відбувається швидка мінералізація органічних речовин ,і грунт очищається від шкідливих мікроорганізмів . Крім того , газон успішно бореться з цілим рядом бактерій , які знаходяться в повітрі.

" Зелений килим " гасить вібрації і шуми, вироблені транспортом.

Сприяє поглинанню пилу, принесеного з боку проїжджої частини.

Створити та доглядати газон простіше ,ніж вести боротьбу з бур’янами.

Газон – це ідеальний майданчик для дитячих ігор . На ньому дітки ніколи не розіб’ють собі колінка та лікті.

Газон розширяє зоровий простір ділянки , наповнюючи його світлом , даючи перспективу.

Газони бувають різні – як по призначенню , так і по експлуатаційним характеристикам . Перш ніж приступати до створення газону ,важливо вибрати , що саме Вам необхідно.

 

По призначенню газон буває:

 

Партерний . По ньому не ходять – ним тільки милуються. Це, як правило ідеально підстрижений і вирівняний оксамитовий газон-килим , який розташований перед фасадом головного об’єкту : палацу, особняка, котеджу . Засіяний він виключно злаковими рослинами.

Звичайний . Цей газон не такий красивий , як партерний ,але не є таким недоглянутим ,як луговий. Дякуючи спеціальним травосумішам і попередньо підготовленому під них ґрунту, він здатен витримати достатньо серйозні нагрузки: ігри, свята на галявині і тому подібне.

Cпортивний призначений для облаштування спортивних майданчиків та зон відпочинку. Його перевага - висока стійкість до витоптування і ретельний дренаж, який повинен виключати появи калюж і бруду на території майданчика.

Луговий . Ґрунт під нього не потребує особливої підготовки . А зелений покрив складають різноманітні дикі трави , які цвітуть , змінюючи один одного.

Мавританський . Це аналог лугового газону . Косити його необхідно один раз в середині літа ,після того ,як відцвітуть і дадуть насіння всі квіти та дикорослі рослини, з яких і складається мавританський газон. Він дуже гарний весною, та на початку літа, дякуючи різноманітним травам та квітам ,але милуватися ним можна тільки зі сторони – ходити по ньому не можна , так як трави не відновлюються. До середини літа ,якраз перед скошуванням ,трави лягають.

Спеціальний . Такі газони влаштовують для укріплення схилів і берегів водойм ,автошляхів.

 

По типу влаштування газон ділять на :

Посівний . Найбільш поширений та доступний спосіб, коли насіння трави висівають в підготовлений грунт.

Рулонний . Цьому методу останнім часом приділяють все більше уваги. Спочатку такий газон вирощують на спеціальних полях , потім з нього вирізають прямокутні шматки дернини товщиною від 2 до 5 см і площею не більше 1 метра квадратного , скручують у рулони і перевозять до місця укладання , де стелять на спеціально підготовлений грунт .

По території України створювати газон можна з ранньої весни до зими До початку зими він повинен укорінитися , та його кілька разів можна скосити.

Площу під газон необхідно ретельно спланувати . Він повинен бути максимальним для конкретної ділянки по розмірам , єдиним , монолітним і не повинен дробитися окремо посадженими деревами та квітниками. Тільки в такому випадку газон буде дивитися гідно.

Бажано ,щоб газон , а з ним вся ділянка мала невеликий ухил для стоку талої і дощової води – це як правило, від будинку до периферії ділянки .

Газон добре росте на глинистих ґрунтах: вони утримують вологість , в них багато поживних речовин. Але навантаження такий газон витримує погано , на відміну від того , що росте на пісчаних ґрунтах, які є менш поживні.

Якщо на Вашій ділянці погана земля (багато залишків будівельного сміття) , її необхідно зняти приблизно 15 – 20 см , та стільки ж, по об’єму , привезти родючого ґрунту.